️ شرکت دانش بنیان ایرانی کیت تشخیص مولکولی کرونا را ساخت

️ شرکت دانش بنیان ایرانی کیت تشخیص مولکولی کرونا را ساخت️ شرکت دانش بنیان ایرانی کیت تشخیص مولکولی کرونا را ساخت با ساخت این کیتها دیگر تشخیص بیماری کرونا با کیتهای ساخته شده در ایران انجام میشود.به گفته مدیر توسعه کسب و کار شرکت پیشتاز طب آنها دستورالعمل دو کشور آمریکا و چین را در کیتهای خود به کار برده اند و در حال حاضر توانسته اند مرحله تولید انبوه را نیز به موفقیت برسانند. 

«وحید یونسی» مدیر توسعه کسب و کار شرکت پیشتاز طب زمان از مجموعه شرکت‌های دانش بنیان پیشگام در حوزه سلامت پیرامون این خبر گفت:

وی پخش کیت‌ها را بر اساس اولویت‌های وزارت بهداشت دانست و بیان کرد: «از نظر دقت، عملکرد و زمان تشخیص این محصول کاملا مشابه نمونه‌های با کیفیت خارجی است. همچنین این محصول در آزمایشگاه‌های مرجع وزارت بهداشت با موفقیت تست شده و مجوز فروش دریافت کرده است.»

یونسی با ذکر این نکته که هم‌اکنون شرایط عرضه 80 هزار کیت در هفته وجود دارد اعلام می‌کند که آنها می‌توانند تا ماه آینده 400 هزار مورد را به آزمایشگاه‌های کشور برسانند. او از صد در صدی کاربردی بودن این محصول اطمینان به مردم اطمینان خاطر می‌دهد:

«با این محصول بیماری کووید 19 به صورت قطعی در بیماران مشکوک تشخیص داده می‌شود. این کیت ژن‌های اختصاصی ویروس را مورد هدف قرار داده و پس از انجام تست مراحل تست وجود ویروس در نمونه افراد مشخص میگردد..» او می‌گوید زمان تست با این دستگاه 2 ساعت است: «با عرضه و تداوم محصولات بومی و متناسب با امکانات آزمایشگاه های صلاحیت دار تحت پوشش وزارت بهداشت در زمان ارائه نتایج بهبود حاصل خواهد شد.»

 

با این اقدام دانش بنیان‌ها نیاز کشور به کیت تشخیص کرونا رفع شد‌ه است و گفته می‌شود که می‌توان این محصول را به کشورهای منطقه نیز صادر کرد چرا که درخواست‌های متعددی از سوی کشورهای همسایه برای خرید این محصول وجود دارد. محققانی از فناوری زیست داده ورزی، بیولوژی مولکولی و ویروس شناسی در طراحی این کیت‌ها مشارکت داشتند.